Lorem ipsum dolor sit amet, consectet eiusmod tempor incididunt ut labore e rem ipsum dolor sit amet. sum dolor sit amet, consectet eiusmod.

Visiting Hours

Gallery Posts

FemiLift

Alma FemiLift je moderné, minimálne invazívne ambulantné riešenie na báze technológie CO2 laseru, ktoré poskytuje optimálnu starostlivosť pri rôznych ženských zdravotných problémoch. Procedúra je rýchla, bezbolestná a úplne bezpečná a dáva presvedčivé klinické výsledky.

Biologické procesy v živote, ako napr. pôrod, kolísanie hmotnosti alebo hormonálne zmeny, môžu natiahnuť či poškodiť pošvové tkanivo, poškodiť panvové dno a vyvolať zmeny tonusu vaginálnej sliznice. Tieto fyziologické zmeny môžu viesť k negatívnym sprievodným javom, akým je napríklad stresová inkontinencia moču, vaginálna atrofia (suchosť pošvy) a opakujúce sa infekcie – ktoré znižujú kvalitu života ženy a narúšajú jej sebadôveru.

Spoločenské dôsledky týchto javov sú závažné, pričom môže dochádzať k nepriaznivým vplyvom ana sexuálny, spoločenský a profesionálny život. Všedná činnosť, akou je napríklad práca, cestovanie alebo spoločenské akcie, sa tak môže stať zdrojom napätia a neistoty, alebo sa jej ženy môžu dokonca vyhýbať. FemiLift je všestranné riešenie, ktoré lekárom umožňuje rýchlo a účinne ošetrovať rôzne ženské zdravotné problémy. Procedúra sa vykonáva ambulantne a nevyžaduje anestézu ani čas na rekonvalescenciu, takže ženy sa čoskoro po zákroku môžu vrátiť k rutinnému životu a znovu nadobudnúť svoju sebadôveru.

FemiLift otvára Vašu kliniku širokej pacientskej klientele rôzneho veku a v rôznych fázach svojho života, čím sa rozširuje Vaša pôsobnosť a Vaša prax získava skutočnú pridanú hodnotu.

„FemiLift predstavuje novátorský prístup k ambulantnej liečbe s vynikajúcimi výsledkami, ktorý pripravuje cestu pre nové, bezpečné a účinné ambulantné chirurgické zákroky bez vedľajších účinkov a bez akýchkoľvek symptómov.“

prof. Paolo Scollo, predseda Talianskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti
S.I.G.O., Rím, Taliansko


„Aplikácia frakčného CO2 laseru (FemiLift™) vytvára tepelné a ablatívne účinky na steny vagíny a stimuluje výrazné zvýšenie produkcie kolagénu v podslizničnom väzive. 80 % žien, ktoré sa zúčastnili na štúdii, vykazovalo podstatné zlepšenie sexuálnej dráždivosti.“

prof. Gabriel Alberto Femopase
Cordobská univerzita, Argentína (UNC)

JEDNO RIEŠENIE PRE RÔZNE VÝZVY V MEDICÍNE

FemiLift je komplexné riešenie určené na liečbu širokej škály ženských indikácií. Ponúka účinnú pomoc pri rozmanitých problémoch a potrebách, vrátane nasledovných:

STIAHNUTIE VAGÍNY

Urogenitálna atrofia, jediný syndróm, ktorý sa skôr či neskôr prejaví u všetkých žien v menopauze, môže viesť k zníženiu pevnosti a citlivosti v oblasti vagíny a tým aj k zhoršeniu pocitu uspokojenia z pohlavného styku a k zníženej kvalite života. FemiLift ponúka jednoduché a bezpečné riešenie, ktoré obnoví kvalitu sliznice stien vagíny a zvýši citlivosť pošvového tkaniva. Silné ohriatie spojené s mikroabláciou v rôznych vrstvách pošvového tkaniva stimuluje regeneráciu kolagénu, kontrakciu elastínových vlákien, neovaskularizáciu a lubrikáciu pošvy. Dochádza k omladeniu pošvového tkaniva, zosilneniu epitelu, tvorbe nových kolagénových vlákien a k zúženiu pošvy.

femilift

STRESOVÁ INKONTINENCIA MOČU (SIM)

Stresová inkontinencia moču (SIM) je veľmi bežný zdravotný problém postihujúci vysoké percento žien, ktorých početnosť s pribúdajúcim vekom stúpa. Podľa Americkej urologickej spoločnosti sa výskyt močovej inkontinencie vo vekovej kategórii žien od 30 do 60 rokov odhaduje na 30%, pričom približne polovica prípadov pripadá na SIM (15 %). FemiLift ponúka bezpečnú a účinnú liečbu, ktorá dáva ženám v živote väčší pocit pohodlia – a to rýchlo, bezbolestne a bez časových strát.

SIM predstavuje samovoľný únik moču následkom zvýšeného intraabdominálneho tlaku. Tento stav vzniká stratou stability močovej rúry, zvyčajne v dôsledku poškodenia panvového dna. Pacientky uvádzajú rozdielny stupeň závažnosti úniku moču počas činností, ktoré zvyšujú intraabdominálny tlak, akými sú napríklad kašľanie, kýchanie, zdvíhanie ťažkých bremien a telesná aktivita. Prostredníctvom pôsobenia silnej energie FemiLift dosahuje hlboký tepelný účinok, ktorý stimuluje regeneráciu kolagénu a kontrakciu elastínových vlákien, čím vyvoláva rejuvenizáciu a remodeláciu tkaniva. Dosiahnutie tohto intenzívneho tepelného efektu, ktorý predstavuje veľkú výhodu oproti porovnateľným metódam, umožňuje dlhotrvajúci pulz CO2 lasera.

FemiLift pôsobí na celé postihnuté tkanivo, zvyšuje hrúbku stien vagíny a zabezpečuje lepšiu oporu močovej rúry. Výsledkom je výrazný ústup symptómovSIM, lepšia kontrola močenia a dlhodobé zlepšenie kontinencie moču.

„Výhody tejto metódy sú obrovské. Ošetrenie je bezbolestné a minimálne invazívne, vykonáva sa ambulantne a vyznačuje sa vysokou úspešnosťou pri rýchlej rekonvalescencii bez toho, aby negatívne ovplyvňovalobežný život pacientok.“

prof. Gabriel Alberto Femopase

Cordobská universita, Argentína (UNC)

SUCHOSŤ POŠVY A OPAKUJÚCE SA INFEKCIE

FemiLift účinne pomáha pri riešení širokého spektra ženských zdravotných problémov. Suchosť pošvy a obnovujúce sa vaginálne infekcie sa odstraňujú prostredníctvom rejuvenizácie vulvovaginálneho tkaniva, ktorá zlepšuje lubrikáciu pošvy, vaginálne pH a mikroflóru. FemiLift prostredníctvom ošetrenia laserom posilňuje lokálny imunitný systém, pričom pomáha potláčať chronické vaginálne infekcie.

POSTMENOPAUZA – GSM

GSM (genitálno-urinárny menopauzálny syndróm) sa stáva v celosvetovom meradle čoraz väčším problémom. Podľa odhadu Severoamerickej spoločnosti pre menopauzu do roku 2025 narastie počet žien v menopauze na 1,1 miliardy, pričom viac ako polovica z nich bude pravdepodobne trpieť na vulvovaginálne symptómy, ktoré výrazne ovplyvnia ich životný štýl a aj emocionálny a sexuálny život. Hormonálne zmeny prichádzajúce v menopauze môžu spôsobiť, že vnútorné steny vagíny budú tenšie, suchšie, menej elastické a náchylnejšie na zápaly. FemiLift rejuvenizuje výstelku pošvy, pričom zväčšuje hrúbku jej stien a obnovuje prirodzenú lubrikáciu. Ošetrenie zoslabuje nepríjemné symptómy, ako napr. svrbenie, pálenie a pocity napätia a pomáha zlepšovať sexuálnu funkciu.

POPÔRODNÁ REHABILITÁCIA

Pôrod vyvoláva v ženskom tele mnohé fyziologické zmeny. Po pôrode môže dôjsť k vysušeniu a roztiahnutiu pošvy a tiež k oslabeniu panvového dna. FemiLift zosilňuje pošvové tkanivo a zvyšujejeho tonus a flexibilitu.

femilift

NAJMODERNEJŠIA TECHNOLÓGIA: NOVÉ MOŽNOSTI V AMBULANTNEJ LIEČBE

Pixelový CO2 laser na hĺbkové zahriatie, mikroabláciu a remodeláciu tkaniva

Frakčný CO2 laser značky Alma je vysokovýkonný laser, ktorý pri ambulantných ošetreniach poskytuje nebývalú presnosť a inovatívnosť. Aj vďaka podpore momentálne najširšieho spektra chirurgických nástrojov dáva pixelový CO2 laser značky Alma vynikajúce výsledky a otvára nové možnosti v oblasti minimálne invazívnej ambulantnej chirurgickej liečby.

FemiLift využíva vysoký výkon technológie frakčného CO2 laseru, ktorá predstavuje zlatý štandard v oblasti liftingu a rejuvenizácie kože, na dosiahnutie hlbokého tepelného účinku, ktorým sa stimuluje remodelácia vaginálneho kolagénu bez toho, aby dochádzalo k agresívnej ablácii. Energia CO2 laseru sa privádza do pošvového tkaniva prostredníctvom difrakčného optického elementu, ktorý rozdeľuje lúč na 81 mikroskopických pixelov do mriežky v usporiadaní 9×9.

Tento technologický prístup umožňuje využitie oveľa vyšších úrovní energie prostredníctvom dlhšieho trvania impulzu, čím sa dosahuje silné a účinné tepelné pôsobenie.

Mikroskopické tepelné kanály zasahujú hlboko do podslizničného väziva, pričom okolité tkanivo ponechávajú v neporušenom stave s minimálnou abláciou. To umožňuje rýchlejšie hojenie, počas ktorého sa rejuvenizuje sliznica pošvových stien. Zároveň dochádza ku kontrakcii existujúcich vlákien, stimulácii tvorby nového kolagénu a rejuvenizácii cieľového tkaniva.

femilift

femilift

SYSTÉM: INTEGRÁCIA TECHNOLÓGIE A KOMFORTU PRE DOSAHOVANIE OPTIMÁLNYCH VÝSLEDKOV

„FemiLift sa vyznačuje vysokou mierou spokojnosti pacientov a ich rýchlou regeneráciou. Procedúru veľmi dobre prijímajú pacientky, ktoré majú záujem o prvotriedne ošetrenie, vysokú účinnosť a kvalitné, dlhotrvajúce výsledky.“

Dr. Alexander Bader MD, FAAOCG
Európsky výbor OB/GYN – rekonštrukčný a estetický gynekológ, zakladateľ a predseda Európskej spoločnosti pre estetickú gynekológiu (ESAG), Londýn, Dubaj, Atény.

femilift

SONDA FEMILIFT

Sonda FemiLift je jedinečná jednorazová sonda špeciálne navrhnutá tak, aby sa dala použiť na rôzne veľkosti vagíny a zaručovala maximálny komfort pacientiek. Počas ošetrenia lekár sondou otáča o 360°, aby sa obsiahol celý priestorpošvovej steny a dosiahla sa tak optimálna účinnosť.

femilift

SONDA FEMILIFT SLIM PRE UŽŠIE ANATOMICKÉ ŠTRUKTÚRY

Nová a hygienická jednorázová sonda FemiLift Slim bola navrhnutá pre ženy s dedične užšími anatomickými štruktúrami ako aj pre ženy s anatomickými či histologickými zmenami vagíny, akými sú napríklad vaginálna atrofia alebo poškodenie tkaniva v dôsledku onkologickej liečby. Postup pri práci s touto úzkou sondou je rovnaký ako v prípade štandardnej sondy.

femilift

FemiTight NA SPEVNENIE VEĽKÝCH PYSKOV

Nová a jedinečne skonštruovaná sonda FemiTight slúži na spevnenie veľkých pyskov ohanbia. Pri ošetrení s touto sondou sa používa laser s nízkou hustotou energie, ktorý ohrieva tkanivo len mierne, čím stimuluje kontrakciu existujúceho kolagénu a tvorbu kolagénu nového.

femilift

LiteScan NA REJUVENIZÁCIU VEĽKÝCH PYSKOV

FemiLift LifeScan je určený na abláciu tkaniva bez karbonizácie prostredníctvom rôznych skenovacích vzorov. Ošetrením sa dosahuje výrazné zlepšenie celkového tonusu, elasticity a textúry kože a znižuje sa jej povrchová pigmentácia. Ošetrenie pomocou CO2 lasera stimuluje reepitelizáciu a umožňuje rýchlejšie hojenie a regeneráciu tkaniva.

femilift

femilift

FEMILIFT SMART na rýchle, jednotné ošetrenie

Táto inovačná automatická technológia uľahčuje rýchle a jednotné ošetrenie a dá sa jednotlivo nastaviť na rôzne indikácie a protokoly. Aplikátor po naprogramovaní parametrov podľa konkrétnej indikácie vykoná automatické ošetrenie s optimálnym pokrytím v priestore 360°/120°. FemiLift Smart umožňuje jednotné ošetrenie, pričom sa zameriava na optimálne parametre rôznych aplikácií a zaručuje tak vysokú účinnosť a efektívnosť.

femilift

Diagnostická sonda FEMICAM

Vaginálna kamera FemiLift je diagnostický nástroj, ktorý lekárovi umožňuje vizualizovať sliznicu pošvy pred a po ošetrení a vyhodnotiť reakciu tkaniva na ošetrenie laserom. Kamera je vybavená LED osvetlením, ktoré nepôsobí na tkanivo. Možno ju jednoducho pripojiť na tablet s operačným systémom Android, vďaka čomu môže lekár ukladať zobrazované snímky na neskoršiu analýzu. Sonda tak prostredníctvom snímok poskytuje lekárovi dôkladnejšie gynekologické informácie, ktorý už nie je odkázaný len na informácie získané hmatom. Vďaka týmto údajom môže lekár presnejšie analyzovať indikáciu a definovať parametre ošetrenia, čím sa v konečnom dôsledku dosahujú aj lepšie klinické výsledky.

femilift

PRIDANÁ HODNOTA PRE VAŠICH PACIENTOV:

  • bezpečné a rýchle ošetrenie
  • riešenie pre mnohé problémy s častým výskytom
  • bezbolestný zákrok bez časových strát
  • rutinná procedúra, ktorú možno ľahko zaradiť do ženskej zdravotnej prevencie

„Ošetrenie FemiLift prevyšuje riešenia, ktoré sú momentálne dostupné na trhu, a dosahuje vynikajúce výsledky. S FemiLiftoom môžem svojim pacientom ponúknuť bezpečné, ľahko aplikovateľné a bezbolestné riešenie, ktoré skutočne funguje. Po krátkej návšteve kliniky sa symptómy SIM zredukujú alebo úplne zmiznú, vďaka čomu sa ženy môžu ihneď vrátiť k svojmu normálnemu životu.“

Dr. Ksenija Šelih Martine, Kalliste Medical Center, Slovinsko